اخبار

نگاهی بر ‘BlackBerry ‘Ontario که هرگز عرضه نشد

نوشته شده توسط امیر آزادی

در سال های اخیر نام تلفن های همراه هوشمند بلک بری ای را شنیده ایم و یا نمونه های اولیه یا مدل های لغو شده را دیده ایم که هرگز عرضه نشدند.

بلک بری Magnum, Cyclone, Black Forest, Cafe, Kopi, Amricano که به طور ناگهانی خبرساز شدند. نام بلک بری Ontario همزمان با بلک بری Windermere ظاهر شد و شایعه شد که قرار است پرچمداری به دنباله ی مدل بلک بری Z30 باشد. مجهز به مشخصاتی قبیل: Snapdragon 800 با دو گیگابایت رم و سیستم عامل BlackBerry 10.3.

همانطور که می دانیم مدل Windermere همانند مدل Passport مجهز به سیستم عامل Blackberry 10.3 عرضه شد در حالی که Ontario با دیگر نمونه های اولیه به تاریخ بلک بری پیوست و هرگز عرضه نشد. با نگاهی اجمالی به این گوشی متوجه شباهت زیاد آن با مدل Passport می شوید.

عکس این مدل را در پایین مشاهده می کنید. نظر شما چیست؟ در صورت عرضه این مدل آیا اقدام به خرید می کردید؟

blackberry-ontario

درباره نویسنده

امیر آزادی

۸ نظر

 • سلام
  هرچی باشه فقط bb10 باشه میخریم!
  آخه اندرویید شد os!!

  • درسته bb10 خیلی دوست داشتنیه دوست عزیز اندروید به پختگی رسیده با اندروید ۷ کار کنید نظرتون عوض میشه

   • اندروید شاید بشه گفت به پختگی رسیده؛ ولی بحث سر اینه که اندروید امن نیست و بازم بدرد نمیخوره!
    حتی بدیهی ترین موارد حریم شخصی هم توی اندروید رعایت نشده و اصلا هم اعتنایی نمیکنه.

 • ینی دو تا شرکت با سیستم عامل های فوق العاده شون بودن یکی بلک بری یکی نوکیا که از عجایب دنیا همین دو تا به خاطر پافشاری رو دستاورد خودشون به مرز نابودی رسیدن و هر دو هم الان به خونه ی اندروید اومدن….

  اگر این مدل اندروید بود و البته پاسپورت یعنی اگر میتونستن خیلی سریع چندین مدل اندرویدی با کیفیت دنبال پریو عرضه کنن قطعا اوضاع به وخامت نمیرفت و مجبور به واگذاری امتیاز موبایلشون نمیشدن….

 • آره من می خرم چون هم خودش بلک بری هست هم سیستم عاملش بلک بری، یعنی یک بلک بری ناب و خالص

نظر بدهید