آموزش ها

کنترل حریم شخصی موبایل با نرم افزار BlackBerry DTEK

نوشته شده توسط علی بیژنی

بلک بری از ابتدای  شروع فعالیت خود چه در زمینه نرم افزار و چه سخت افزار همواره حساسیت بسیار بالایی را در خصوص موارد امنیتی داشته است  .

یکی از مواردی که همیشه برای کاربران بسیار مهم بوده است بحث حفظ حریم شخصی است چون ۷۰% دیتا یک موبایل هوشمند را اطلاعات شخصی فرا می گیرد.

سیستم عامل هایی که بلک بری تا کنون در اختیار مشتریان قرار داده است  نیز از جهات مختلف جز امن ترین ها محسوب می شوند و با عرضه مدل های اندرویدی بلک بری برای حفظ امنیت موبایل کاربران نرم افزار BlackBerry DTEK  را عرضه کرد تا بتواند با بررسی و پوشش بخش های نا امن ، تجربه ی امنی را برای کاربران رقم بزند .

ما در این پست به شما آموزش می دهیم که چگونه سطح امنیت نرم افزار DTEK را در بالاترین حد خود قرار دهید .

با ورود به نرم افزار DTEK با نمای کلی از وضعیت امنیت موبایل خود رو به رو می شوید که شامل سه حالت ضعیف ، متوسط و عالی است .

برای اینکه به سطح عالی برسید باید موارد زیرا انجام دهید

* قفل صفحه را فعال کنید ( یکی از حالت های پین – پسورد  – … )

* خاموش کردن قابلیت Developer options

* فعال کردن Data encryption ( به صورت پیشفرض فعال است )

* فعال کردن موارد امنیتی مرتبط با ریست فکتوری

* بروز نگه داشتن سیسم عامل موبایل

* فعال کردن گزینه Find my device برای پیدا کردن موبایل گم شده

* برای نصب نرم افزار صرفا از گوگل پلی استفاده کنید

* مراقبت و بررسی دسترسی های داده شده به نرم افزار ها

 

از بخش Settings ( چرخ دنده بالای نرم افزار سمت راست )  می توانید اعلان های امنیتی نرم افزار رو فعال و غیر فعال کنید و همچنین Event history را پاک کنید . با هر بار نصب نرم افزار جدید ، بلک بری دیتک مراقب این موارد هست که نرم افزار چه زمانی نصب و استفاده شده و چه زمان هایی فعال بوده ، شما می توانید ببینید از چه بخش هایی از دیتای شما استفاده کرده است . از قابلیت های جالب DTEK این است که در صورتی که نرم افزاری فعالیت نا امن داشته این فعالیت را با پرچم قرمز به شما نمایش می دهد ، اگر این موارد را غیر فعال کنید این اعلان ها به شما نمایش داده نمی شود .

 

با وارد شدن به بخش Application با لیستی از نرم افزار های نصب شده رو موبایلتان رو به رو می شوید ، از این بخش شما می توانید مشاهده و بررسی کنید که هر نرم افزار چه اجازه و دسترسی هایی از موبایل شما را دارد و آخرین نرم افزار استفاده شده و میزان استفاده از هر نرم افزار از زیاد به کم به شما نمایش می دهد

با تاچ کردن روی هراپلیکیشن یک نمای کلی از استفاده ها و دسترسی هایی که نرم افزار نصب شده از شما می خواهد رو  می بینید و می توانید بررسی کنید که چه زمانی و از چه منابعی و به چه صورت  در حال استفاده بوده است . در بخش دیگری از نرم افزار دیتک نموداری وجود دارد که به شما اطلاع می دهد این نرم افزار نصب شده چه درخواست هایی از شما می کند و شما می توانید اجازه کلی به درخواست های نرم افزار بدهید یا به صورت دستی برای هر بار استفاده نرم افزار از منابع شما به آن اجازه لازمه را بدهید .

 

 

درباره نویسنده

علی بیژنی

مدیر مسئول مجموعه بلک بری ایران

۲ نظر

 • سلام
  من بلک بری اندروید دارم

  اما چند وقته که دکمه مربع من کار نمیکنه
  وقتی که میزنم برنامه های بازم رو نشون نمیده و علی رعم پیغام your recent screens apear hear هیچ چیزی رو نشون نمی ده
  ممنون میشم راهنمایی کنید چطوری می تونم درست کنمش
  با تشکر

نظر بدهید