اخبار

تغییرات مهم بلک بری در BlackBerry Messenger

نوشته شده توسط شهریار ابراهیم پور

BlackBerry Messenger یا به اصلاح BBM یک مسنجر همه کاره برای بلک بری بوده است و برای سیستم عامل های BBOS ، BB10 ، Android ، iOS و ویندوز موبایل منتشر شده است. این مسنجر در سال ۲۰۰۵ توسط Emtek و تحت لاینسس بلک بری ساخته شده است. با بلک بری ایران همراه باشید.

ایت تغییرات مختص کاربرانی می باشد که از BlackBerry Messenger در BB10 یا BBOS استفاده می کنند می باشد مخصوصا اگر از کانال یا گروه در BBM استفاده می کنید.طبق اعلام رسمی این شرکت BlackBerry Messenger برای اهداف استراتژیکی همکار خود یعنی Emtek به اندروید و iOS مهاجرت کرده است و طی این مهاجرت بعضی از این قابلیت و ویژگی های BBM در سیستم عامل BB10 و BBOS از تاریخ ۶ تیر ۹۷ (۲۷ ژوئن ۲۰۱۸) پشتیبانی نخواهد شد. طی این تغییرات این مسنجر معروف دیگر برای ویندوز موبایل منتشر نخواهد شد. البته لازم به ذکر است که بلک بری از BB10 و BBOS خارج از این قضیه پشتیبانی خواهد کرد.

تغییراتی که قرار است شاهدش باشیم به شرح زیر می باشد:

  • کانال های BBM در BB10 و BBOS دیگر وجود نخواهند داشت.
  • گروه های BBM از کاربران ترکیبی (گروهی که کاربران آن هم دارای سیستم عامل BB10 و BBOS و هم دارای سیستم عامل اندروید و iOS باشند.) پشتیبانی نخواهد کرد. ولی کاربران سیستم عامل BB10 و BBOS یا اندروید و iOS می توانند به تنهایی عضو گروه باشند.
  • دیگر خبری از استیکر های پولی در BBM موجود در BB10 و BBOS نمی باشد ولی استیکر های رایگان همچنان موجود می باشند.
  • کاربران سیستم عامل BB10 و BBOS نمی توانند عکسهای کاربران سیستم عامل اندروید و iOS را ببینند و بالعکس.

البته کاربران سیستم عامل BB10 و BBOS با کاربران سیستم اندروید و iOS می توانند به صورت فردی ۱:۱ با هم گفتگو داشته باشند. متاسفانه بلک بری دسترسی را برای کاربران BB10 و BBOS محدود کرده است و این قدم اول برای حذف این برنامه برای این سیستم عامل می باشد. اگر شما کانالی در BBM مدیریت می کردید از تاریخ گفته شده دیگر در دسترس نمی باشد.

درباره نویسنده

شهریار ابراهیم پور

چند وقتی است که در زمینه های مختلف نویسندگی میکنم.
انتقاد پیشنهاد و نظرات خود را به این ایمیل [email protected] ارسال کنید.

نظر بدهید