اخبار

Google Play Protect از راه می رسد تا در امان باشید

نوشته شده توسط شهریار ابراهیم پور

اگر شما از گوشی هوشمند بلک بری که دارای سیستم عامل اندروید است استفاده می کنید. شانس به شما رو کرده است گوکل به تازگی سیستم امنیتی جدیدی تحت عنوان محافظ گوگل پلی (Google Play Protect) بر روی هر دستگاه اندرویدی که آخرین ورژن google play services را دارا است اضافه می کند.

بیش از ۵۰ میلیون نرم افزار هر روزه اسکن می شوند سیستم ما همیشه مراقب تهدیدهای جدید ، شناسایی برنامه های مخرب و حذف آنها می باشد. تمامی برنامه های گوگل پلی از یک سیستم امنیتی تجزیه تحلیل دقیق عبور می کنند حتی قبل از اینکه در دسترس عموم مردم قرار بگیرند و حالا google play protect به شما درباره نرم افزار های مخربی که دانلود کرده اید هشدار خواهد داد. Google play protect دائم شما را زیر نظر دارد و از شما و هر کاربر اندرویدی محافظت می کند.

در حقیقت google play protect فرقی چندانی ندارد با سیستم Verify Apps که در پس زمینه بود. ولی حالا می توانید به این Settings>Google Settings>Security>Verify Apps  سپس  Google Play Protect بروید به شما نشان می دهد که چند نرم افزار مورد اسکن قرار گرفته است و اگر مشکلی در آنها باشد به شما اطلاع می دهد.

اگر Google play protect برای شما فعال نیست نگران نباشید به زودی این قابلیت فعال می شود. به طور پیشفرض قابلیت اسکن دستگاه (Scan device for security threats) فعال است و قابلیت بهتر کردن شناسایی نرم افزار (Improve haemful app detection) به طور پیشفرض خاموش است که در صورت تمایل می توانید آنرا روشن کنید.

درباره نویسنده

شهریار ابراهیم پور

چند وقتی است که در زمینه های مختلف نویسندگی میکنم.
انتقاد پیشنهاد و نظرات خود را به این ایمیل shahriyar7474@gmail.com ارسال کنید.

۲ نظر

  • فرق این با بلک بری دی تک چیه؟ و یه سوال دیگه، تو گوشی سری دی تک ها نیازی به استفاده از آنتی ویروس هست؟ معمولا همه میگن Security 360 خوبه ولی نرم افزارهای زیادی داره که بعضی هاش بدرد نخوره، من فقط یه نورتون اپ لاک نصب کردم که رو برنامه ها و .. قفل بزاره ، شما توصیه خاصی دارین یا نه؟

نظر بدهید