اخبار

Pattern آنچنان که فکر میکردیم امن نیست

نوشته شده توسط شهریار ابراهیم پور

اگر شما از Pattern برای باز کردن قفل گوشی خود استفاده می کردید. وقت آن فرا رسیده است که از روش های دیگری مانند PIN استفاده کنید. طی تحقیقی ، پیشنهاد شده که این روش امن نیست. اگر کسی دست شما را نمی بیند مشکلی نیست ولی تا بحال کدام یک از ما رمز خود را از دیگران پنهان کرده ایم؟ با ما همراه باشید.

طبق MakeUseOf وقتی اپل روش های امنیتی بیومتریک خود را بهبود می داد و از Touch ID به Face ID منتقل می شد. کاربران اندروید (آنهایی که حسگر اثر انگشت ندارند.) معمولا بین ۲ گزینه PIN یا Pattern یکی را انتخاب می کنند.

طی یک تحقیق دیگری که توسط آکادمی Naval در آمریکا شکل گرفته است گفته شده است که Pattern موجود در اندروید به راحتی قابل باز شدن است! فقط کافیست شخصی به طور اتفاقی دست شما را که بر روی صفحه گوشی خود می کشید را به طور ناگهانی ببیند.

این تحقیق بین ۱۱۷۳ شخص انجام شده است که در هنگام باز کردن قفل گوشی (Pattern و PIN) کسی شما را ببیند. نتایج این تحقیق بسیار جالب بوده است. ۸۰ درصد از اشخاص بعد از یکبار دیدن توانستن به راحتی Pattern را حدس بزنند ولی تنها ۱۱ درصد از اشخاص با یکبار دیدن توانستن PIN دستگاه را حدس بزنند و این آمار بعد از دو بار دیدن به ۲۷ درصد رسید.

این آزمایش به خوبی به ما می گوید که حدس زدن و به خاطر سپردن Pattern بسیار راحت تر از PIN می باشد. پس اگر دستگاه شما حسگر اثر انگشت ندارد بهتر است که از PIN استفاده کنید.

درباره نویسنده

شهریار ابراهیم پور

چند وقتی است که در زمینه های مختلف نویسندگی میکنم.
انتقاد پیشنهاد و نظرات خود را به این ایمیل shahriyar7474@gmail.com ارسال کنید.

۲ نظر

  • سلام
    ممنون میشم سوالم رو در اولین فرصت جواب بدید و حدالامکان ایمیل کنید، گوشی پریو دارم، از دیشب دیتک تو پایین ترین سطح امنیت قرار گرفته و میگه Security level is poor و مربوط به تیک سوم میشه، نوشته یکپارچگی سیستم عامل توسط یک نرم افزار از بین رفته و بک آپ بگیرید و ری استارت کنید، سریع این کار رو کردم اما بعد از اجرای مجدد باز هم این مشکل هست، هیچ نرم افزار غیر استانداردی ندارم و بدجوری عصبی‌م کرده، کمکم کنید خواهش میکنم دیگه نمیدونم چکار کنم ایمیل بدید براتون عکس هم میفرستم

نظر بدهید