نقد و بررسی نکات فنی

DTEK در بلک بری چیست؟

نوشته شده توسط شهریار ابراهیم پور

DTEK یک ابزاری برای مانیتور کردن و کنترل سطح امنیتی در دستگاه شما می باشد. با ما همراه باشید تا این ابزار مفید را به شما معرفی کنیم.

امنیت در گوشی های هوشمند امروزی با پیشرفت تکنولوژی به نظر کار پیچیده و دشواری می آید ولی DTEK این کار را بسیار آسان و ساده کرده است. این ابزار به صورت اتوماتیک سیستم عامل و برنامه های شما را اسکن می کند و به شما می گوید که در کدام قسمت ممکن است امنیت شما به خطر افتاده باشد. همینطور شما چطور می توانید این قسمت را از خطرات احتمالی حفظ کنید. برای اینکار DTEK یکسری معیارهایی تحت عنوان Security Rating دارد (Excellent ، Fair ، Poor) که بر اساس آن معیارها به شما می گوید که کدام قسمت نیاز به بهبود دارد.

DTEK با توجه به کارهای زیر دستگاه شما را زیر نظر دارد:

  • ارزیابی که کاربر برای دستگاه خود اقدامات امنیتی را مانند قفل صفحه نمایش ، محافظ ریست فکتوری انجام داده است یا نه.
  • ارزیابی Security Rating که در بالا گفته شد.
  • مدیریت برنامه شخص ثالث که به کاربر اجازه دانلود و دسترسی به دیوایس دیگران را می دهد یا به کاربران دیگر اجازه دانلود و دسترسی به این دیوایس داده می شود.
  • این برنامه تمامی برنامه هایی که بخواهند دسترسی بیشتر به دیوایس داشته باشند مانند استفاده از دوربین ، دسترسی به مخاطبین ، مکان دیوایس (Location) یا فرستادن SMS از دیوایس را شناسایی می کند.
  • این برنامه به شما اجازه می دهد تا جزئیات استفاده برنامه از امکانات گوشی را با شما در میان میگذارد. شما می توانید این دسترسی ها را متوقف کنید و یا حتی برنامه را پاک کنید.

درباره نویسنده

شهریار ابراهیم پور

چند وقتی است که در زمینه های مختلف نویسندگی میکنم.
انتقاد پیشنهاد و نظرات خود را به این ایمیل shahriyar7474@gmail.com ارسال کنید.

۱۰ نظر

نظر بدهید