نکات فنی

نکات فنی شماره “چهار”

نوشته شده توسط رضا قنبریان

بلک بری داران عزیز همراه شما هستیم با نکاتی بسیار ضروری و جالب که دانستن آن ها در مواقع اضطراری بسیار کاربردی است


در طول دوران کار با دیوایس های هوشمند چه بلک بری و چه سایر برندها قطعا برای ما اتفاق های غیر منتظره ای نظیر به آب افتادن گوشی هوشمندمان حال به هر دلیلی رخ داده است.در این آموزش قصد داریم تا نکاتی را به شما عزیزان آموزش دهیم تا اگر به طور اتفاقی با این حوادث رو به رو شدید درصد خسارت را به حداقل برسانید.

۱٫خب در مرحله اول بدیهی است که اگر دیوایس هوشمند شما به داخل آب یا هر مایعات دیگری افتاد بلافاصله آن را از مایعات خارج کنید.برای به حداقل رساندن خسارت لازم است تا گوشی را از هر نوع رطوبتی به دور نگه دارید.

e3d4491c6cf2dec9af44458863fbea13

۲٫زمانی که دیوایس برای مثال به درون آب انداخته می شود،اولین جاهایی که آسیب می بینند:جک ۳٫۵ میلی متری و بلندگو می باشند. پس از درآوردن دیوایس از آب باید تمامی قطعاتی را که به دیوایس متصل هستند جدا کنید.قطعات نظیر :سیم کارت،رم،باتری .در ضمن تکان دادن بیش ار حد دیوایس با این هدف که آب های درون گوشی بیرون بریزند اشتباهی رایج است و باعث نفوذ آب به قطعات داخلی می شود.

2

۳٫پس از خاموش کردن و در آوردن تمامی قطعات دیوایس به طور کامل چند اشتباه رایج دیگر وجود دارد:به هیچ عنوان از سشوار یا هر لوازم بادی برای خشک کردن دیوایس استفاده نکنید زیرا باعث نفوذ بیش تر آب به درون گوشی می شود همچنین از دستمال های کاغذی که پرز می دهند و نازک هستند نیز استفاده نکنید برای خشک کردن دیوایس.

بهترین راه استفاده از یک دستمال یا تکه لباس خشک است.فراموش نشود خاموش نکردن و استفاده از دیوایس در همچین شرایطی سبب اتصال کوتاه و سوختگی برد و سایر قطعات می شود.

3

۴٫برای رفع رطوبت کامل دیوایس و مطمئن شدن از خشک شدن دیوایس آن را برای مدت ۲۴ ساعت درون کیسه ی برنج،کنار رادیاتور یا بین دستمال پیچیده و در جای گرم و خشک قرار دهید اگر هم موجود نبود و خواستید از لوازم بادی برای خشک کردن استفاده کنید حتما با فاصله این کار را انجام دهید.

4

۵٫در آخر پس از انجام تمامی این مراحل قطعات را مجدد به دیوایس وصل کنید و تست کنید اگر اوکی بود که بسیار عالی شما خوش شانس هستید.فراموش نکنید که تمامی اطلاعات لازم را حتما بک آپ بگیرید و داشته باشید زیرا ممکن هست هر لحظه از بین برورد.

5

با تشکر – بلک بری ایران

درباره نویسنده

رضا قنبریان

۴۴ نظر

نظر بدهید