آموزش ها

۱۰ نکته که باید در مورد کیبورد BlackBerry10 بدانید

نوشته شده توسط امیر آزادی

با عرض سلام و وقت بخیر در این پست به ۱۰ نکته کابردی در مورد کیبورد ۱۰ BlackBerry می پردازیم

اگر به تازگی اقدام به خرید گوشی لمسی BlackBerry کرده اید و می خواهید سریع تر با کاربرد ها و ترفند های کیبورد این گوشی آشنا شوید حتما این پست را مطالعه کنید

 

۱٫ برای پنهان کردن کیبورد, انگشت خود را بر روی دکمه space نگه دارید و یا با دو انگشت کیبورد را به پایین بکشید یا به اصطلاح swipe down کنید

۲٫ برای پاک کردن یک کلمه کامل, انگشت خود را از روی آن چپ به راست بکشید

۳٫ دکمه ی یک حرف را به طور مثال ‘E’ نگه دارید تا حالت های مختلف آن نمایش داده شده و انتخاب شوند ( همانند تلفظ لاتین حروف)

۴٫ برای نوشتن کلمه با استفاده از صحبت کردن, دکمه نقطه ‘.’ یا همان period button را برای لحظه ای نگه داشته, صحبت کنید و سپس done را بزنید

۵٫ برای فعال کردن سیستم سمعی بصری تایپ کردن (audio and visual typing), بالای صفحه خانگی (home screen) را پایین بکشید, setting را انتخاب کنید, وارد گزینه ی Language and Input شوید و سپس On-Screen Keyboard را انتخاب کنید. در این بخش نیز می توانید آپشن پیشگویی کلمه را فعال کنید.

۶٫ برای فعال کردن زبان های بیشتر در موتور پیشگویی کیبورد گوشی بالای صفحه خانگی (home screen) را پایین بکشید, setting را انتخاب کنید وارد گزینه ی Language and Input شوید و سپس Input Languages را انتخاب کنید و در پایین صفحه زبان های جدید را اضافه یا زبان دیگری را حذف کنید.

۷٫ به Automated Assistance در Languages and Input بروید و word substitution را انتخاب کنید تا برای کلمه های بلند میانبر انتخاب کنید.

۸٫ برای اضافه کردن یک کلمه به لغت نامه گوشی که به عنوان کلمه اشتباه شناسایی نشود, کلمه ای که زیر آن خط قرمز کشیده شده است را لمس کنید و گزینه ی Add to Dictionary را انتخاب کنید.

۹٫ برای صحیح کردن یک کلمه با نگارش غلط, کلمه ای که زیر آن خط قرمز کشیده شده است را لمس کنید و یکی از کلمات پیشنهادی را انتخاب کنید.

۱۰٫برای تایپ نشانه هایی مانند علامت سوال یا تعجب کیبورد را به پایین بکشید و نشانه مورد نظر را انتخاب کنید

امیدواریم که از این اطلاعات بهره کافی را ببرید.

درباره نویسنده

امیر آزادی

۴۵ نظر

نظر بدهید